Leden 2011

Prospěla s vyznamenáním.

31. ledna 2011 v 16:23 | DayDreamer |  deníček
A H O J.
První pololetí za námi, a já mám na vysvědčení pouze dvě dvojky a jsem na sebe pyšná! Takový výkon se mi nepovedl snad už od šestý třídy. Sice závidim spolužačce, co má samí, protože kdybych já měla jenom jedničky, tak mě vezmou na jazykovej gympl i bez přijímaček. No nic, i tak si myslím, že jsem prostě skvělá! (haha, vtipné). Ale hodinu předtím, než nám třídní rozdal výza, jsme měli občanku a já dostala z minulé práce v hodině čtyřku - jenom za to, že jsem na otázku "Proč se říká: rodina je základ státu?" odpověděla jednoduchou větou "Protože se všichni ve státě musí tolerovat". Dost slušně jsem se naštvala a šla po hodině za ní s tím, že nechápu, za co ta čtyřka - "Máš toho málo" - "Ale mě nic jinýho nenapadlo." - "Byla to práce na pět minut!" Pět minut!! Já tuhle otázku slyšim poprvý v životě a napíšu aspoň nějakou odpověď a ona, že je to málo! Tak jsem jí s úsměvem na rtech odpověděla: "Takže mám čtyřku za vlastní názor?!" A ona se naštvaně otočila a odkráčela pryč. Jak malé děcko!
 Po škole jsme s Klárkou zašli do pizzerky, já si dala kuřecí salát, který byl fakt eňo ňuňo, sprite a zmrzlinový pohár s horkými malinami, mňam.
photo
Pololetní prázdniny máme v pátek a hned na to navazují i jarní prázdniny (v únoru, taková blbost!). Nemám nic moc v plánu, akorát pojedeme do Prahy za bráchou a potom...zatim nic. Co vy?
Dneska jsme se sestrou sami doma - musím si zopakovat přechodníky, fyziku a ještě něco, co mi vypadlo z hlavy...? A zacvičit si!
A vaše vysvědčení? Jste spokojení?

úžasná sobota se Sarou Donaldson

30. ledna 2011 v 15:48 | DayDreamer |  deníček
photo
Jak už jsem psala - včera jsem byla s naší lektorkou Sarou Donaldson bruslit. (Páni, to zní skvěle!) Do Varů jsem dorazila za pět tři a šla na místo srazu - muzeum Becherovky (:D). Čekala jsem a čekala, až uběhlo dvacet minut, tak jsem jí volala, jenže to nebrala. Začínala jsem už trochu panikařit, když v tom mi začne zavolá slečna Donaldson s tím, že mě nikde nevidí a že stojí u Becherovky. Popsala jsem, jak vypadám a řekla, že jí taky nemůžu najít. Jenže! Ona totiž čekala u Becherovky na kolonádě, kdežto já stála naproti papírnictví. No nic. Sešli jsme se tedy u McDonalda, ale bylo tam narváno, tak jsem jí zavedla do Ovo Baru, kde jsme si dali kapučíno a čaj, protože jsme obě promrzli až na kost - jen pro informaci: včera bylo mínus osm stupňů. Poseděli jsme asi půl hodiny, povídali si a popíjeli teplé nápoje. Potom jsme se vydali na MHD, které nás dovezlo ke KV Areně, a za které jsme zaplatili 80 korun! To jsem fakt nechápala, a až potom jsme zjistili, že to byla celodenní jízdenka a přitom já tomu řidičovi jasně řekla "dvakrát do KV Areny". No, debilů je na světe hodně, že. V KV Areně jsme bruslili hoďku a půl a opět si povídali o všem možném, párkrát jsme se i zasmáli padajícím bruslařům - vím, není to hezké! - a poté dojeli autobusem do tržnice, kde jsme se rozloučili a domluvili se, že bychom mohli jít i jindy. Áá, já jsem tak šťastná! Všemu, co říkala jsem rozumněla! Je to skvělý pocit, opravdu jsem si včerejšek užila!
photo

Titulek, bla bla.

28. ledna 2011 v 15:19 | DayDreamer |  deníček
Prostě nevím, jaký název dát tomuto článku.
Ve škole to tenhle týden bylo dost divný. V pondělí jsme dostali za domácí úkol napsat fejeton na jedno ze tří témat a já ještě nemám vybrané ani to téma. Takže už vidim, jak si s tím budu lámat hlavu v neděli večer. Za druhé - nesnáším naší ruštinářku! A vůbec nechápu to, že na naší škole učí. Umí maximálně "Здравствуйте, садитесь", neumí koncovky podstatných jmen, nedává přízvuk kam má a pořád se mě a Marka na něco ptá! Ale když jí opravíme, tak má co dělat, aby to vůbec ustála, protože vždycky má přeci pravdu ona. GR!
Ve středu jsme psali z dějepisu - katastrofa! Nejdřív nám řekne, že tam budou jen ty otázky, co jsou v učebnici, a pak tam dá i přesné datumy! Fakt super. Z těch datumů budu mít nejspíš čtyřku, protože mám správně pouze jeden.
Němčinářka mi taky radost neudělala. Já si připravim jak debil nazpaměť životopis Tré Coola, maximálně jednou jsem se koukla do papíru, měla jsem podle ní i hezkou výslovnost, ale kvůli posranejm číslovkám - místo devádesáti jsem řekla devatenáct - mi dá, ta kráva, dvojku! A přitom spolužák, co šel přede mnou celou dobu čuměl do papíru, a to se ještě prosím zadrhával a huhňal a taky mu dala za dva. To je tak nespravedlivý!
Zato matika a příroďák mi udělaly radost - za dva z testů.
photo
Jedna věc ale je přece na tomhle týdnu dobrá (teda dvě!) - jednou jsem jako vždy přepínala televizní kanály a narazila jsem na MTV "The Buried Life" a úplně jsem si ty kluky zamilovala - a za hodinu mi začíná další díl.
Konečně tenhle pracovní týden skončil a zítra si jedu užívat výlet do Karlových Varů a bruslení s naší anglickou (americkou přesněji) lektorkou - to je ta druhá dobrá věc. A co máte v plánu vy?

Jsem nejspíš jediná, komu se ten sníh líbí.

25. ledna 2011 v 15:10 | DayDreamer |  deníček
A opět nám sněží. Bílé sněhové vločky jsou tak nádherné, že to snad ani nejde vyjádřit slovy. A přitom skoro všichni mají rádi sníh jedině na Vánoce. Hlavně aby byly Vánoce bílé, pak ať už je zase zima beze sněhu, že jo. Někteří nemají rádi sníh kvůli tomu, že jim zničí účes - neříkám, že mi to nevadí, když se mi zvlní vlasy pod tíhou sněhových vloček - ale tak snad existujou čepice a kapuce, ne? A k tomu si vlasy můžete schovat pod bundu, jako to dělám já. No, to je jedno, stejně už všichni chtějí jaro...
Jak už asi víte - v té konverzační soutěži jsem se neumístila. Jasně, byla jsem zklamaná, ale tak nějak jsem to tušila. Víc mě ale zarazilo a překvapilo, že mamka z toho byla zklamaná víc než já! No co už.
Můj plán jak zhubnout se pomalinku rozjíždí. Včera jsem si zacvičila - zkracovačky, skoky přes švihadlo, běhání po pokoji (:D) a kliky. Snažím se jíst míň sladkostí, ale rodiče mi k tomu moc nepomáhají, pořád totiž kupují ty sladké koblížky s marmeládou posypané moučkovým cukrem!
photoVčera a dneska jsem byla unavená a včera jsem dokonce hned po příchodu domů lehla spát a spala asi hodinku. To je totiž tím, že nám došlo mé oblíbené kafe! Díkybohu už ho dnes mamča koupila!
Štve mě jedna věc, a sice, že o mojí kamarádku mají kluci vždycky zájem - pořád (no, pořád sice ne, ale hodně často!) chodí s klukama ven, píše si s nima přes Facebook a potom mi o tom samozřejmě vypraví, a mě se pokaždý pokazí nálada - proč o mě zájem není?! Copak jsem tak škaredá, tak blbá, tak nezajímavá? Proč mi nikdo nenapíše, proč mě nikdo nepozve ven, proč mi nikdo neřekne nic pěknýho? Proč, pane Bože, proč?!!

Pátek + sobota = zábava

23. ledna 2011 v 18:53 | DayDreamer |  deníček
photo
Ahoj.
Pátek začal stejně jako každej školní den - vzbudil mě budík na mobilu, oblíkla jsem se, nasnídala, vyčistila si zuby, upravila se a šla na autobusovou zastávku. Do školy jsem dorazila v osm čtyřicet tři. Celé vyučování se nesmírně táhlo, a to nemluvím o testu z přírodopisu. Konečně ale v půl druhé zazvonilo a já s mojí kamarádkou vyrazila na autobus do Dolního Rychnova. A zábava mohla začít! Dívali jsme se na videa, smáli se, cpali se vším možným, Klára mě zkoušela nalíčit, ale poněkud se to zvrtlo kvůli mému neustálému chichotání, šli jsme ven fotit koně a kočku (viz. fotka), zkoukli jsme podruhé Remember Me a zase jsme buleli. Jsem ráda, že jsem u ní mohla strávit páteční odpoledne a skoro celou sobotu. Domů jsem přijela kolem šesti a dneska jsem vygruntovala celý pokoj, dělala cvičné scio testy a měla jsem se naučit životopis Tré Coola na němčinu a zopáknout si matiku na zítřejší písemku, ale na to jsem se totálně vybodla, tak snad to ještě stihnu po večeři. Vůbec se mi zítra nechce do školy, fakt ne.
A co váš víkend? Jak jste se měli, co jste dělali?

Nemám z toho ten nejlepší pocit.

19. ledna 2011 v 16:09 | DayDreamer |  deníček
Včera jsem byla na tý konverzační soutěži. Vytáhla jsem si téma "Weather" (=počasí). Víte, moc se toho o počasí říci nedá, tak jsem popsala, jaké je počasí ve kterém ročním období, co se dá dělat a jak se oblíkat. Potom přišli doplňující otázky: Porovnej počasí ve dvou libovolných zemích; Co se dá dělat v létě a co v zimě (jde vidět, jak mě poslouchali); Jaké je dnes (resp. včera) počasí. Vím, že pokaždý na těchhle soutěžích nemluvím dvakrát jistě, jsem nervózní. Mluvila jsem divně. Ale mluvila přece, to je hlavní! Druhá část byla poslech (kterou jsem si dodělávala dneska, protože jsem v pondělí nebyla ve škole). Pěkně zákeřný. Dostala jsem papír, na kterém jsem měla kroužkovat správné odpovědi. A to jsem, prosím, měla tři lidi poznat podle hlasů a ani nám neřekla, jaký kdo má! No, snad mám aspoň polovinu dobře.
Hned po poslechu jsem šla s učitelkou k ní do kabinetu kvůli absolventské práci "Londýn". Ona je můj garant. Sepsali jsme s ní šest nebo sedm variant, co bych mohla použít jako hlavní téma pro práci a já si nejspíš vyberu "Po stopách literárních postav", samozřejmě těch z Londýna. Vlastně jsem tohlencto téma vymyslela já, jelikož jsem si vzpomněla na mé oblíbence Olivera Twista, Sherlocka Holmese a Herkula Poirota. Pak mě zaujal i "Netradiční průvodce Londýnem", ale spíš bych byla pro ty literární postavy. Jo, a dozvěděla jsem se (no, čekala jsem to), že absolventskou práci budu prezentovat anglicky - i obhajoba! -  a porota na mě bude mluvit taky anglicky. Takže mám co dělat, vážení!

Hledá se někdo, kdo by se rád nechal fotit. Ode mě.

17. ledna 2011 v 13:55 | DayDreamer |  deníček
Ahoj. Víkend byl divnej. V sobotu odjela sestra na lyžák, celý den jsem prakticky proseděla u počítače přidávajíc fotografie na dA a FCB, umyla nádobí a chvíli si zacvičila. V neděli jsme byli s Dančou venku fotit. Danča se moc podceňuje - ona má totiž moc hezký obličej, ale kdykoliv jí fotím, pokaždý řekne, že tam vypadá hnusně a děsně a já nevím jak ještě. Mě se ale ty fotky líběj, jenže ona mi je zakázala někam dávat. A proto hledám někoho, kdo by se ráda nechal fotit a kdo by mi nezakazoval vystavovat mé práce na internet. Baví mě fotit lidi, ale bohužel není nikdo, kdo by se fotit nechal. Možná sestra. Ale u tý se bojim, že jakmile jí začnu "komandovat" (=jak se má postavit, jak se usmát, kam otočit hlavu a kam dát ruce) urazí se nebo jí to bude nepříjmné a budu mít po srandě. Taky mě napadla jako jedna z možností Klára, akorát s tou nechodíme ven. Ale příští víkend u ní spím, tak snad se něco povede. Taky se mi nabídla mamka...
Za dva týdny už mají být poslány všechny přihlášky na střední školy a já se ptám, kam se chystáte vy, tedy pokud jste stejně jako já v devítce? Já se chci dostat na Gymnázium  Na Zatlance s jazykovým zaměřením v Praze a potom taky zkusím cestovní ruch ve Varech, ale spíš bych tedy brala tu Prahu. Ano, je to sice daleko od domova, ale zato budu studovat na dobrý škole a v příjemném prostředí.
Dnes budu sama doma, takže si udělám všechny potřebný věci do školy, v půl pátý jdu na doučování z matiky, potom si udělám pohodlí a nejspíš podruhý zkouknu film Oliver Twist (2005) a k tomu si udělám nějakou lehkou večeři.

um pa pá

13. ledna 2011 v 17:36 | DayDreamer |  deníček
Týden testů a písemek je skoro za mnou - díkybohu! - a blíží se očekávaný víkend. Sice zase budu dělat to samý, jako každý jiný víkend (úklid pokoje, čtení, poslouchání hudby, koukání se na televizi, možná se půjdu projít ven pokud nebude takhle protivné počasí...), ale aspoň se pořád nebudu muset šrotit. Pochlubím se, že na vysvědčení budu mít jenom dvě nebo tři dvojky (matika, chemie a možná zemák), jinak samí. Jsem na sebe pyšná, protože takovýhle výkon se mi nepovedl ani v osmičce, sedmičce a šestce. Vidíte, co dokážou ty přijímačky na střední?!
Facebook mě štve. Dokonce přemýšlím o tom, že si zruším účet. Stejně je to jen jedna velká přetvářka. U fotek ti sice všichni dávaj lajky, ale dooprvady si nejspíš myslí něco jinýho. Do přátel si tě přidávají lidé, kteří tě buď neznají vůbec anebo tě ve škole ani nepozdraví. A statusy už nepíšu vůbec, protože se nenajde nikdo z mých "přátel", kdo by je okomentoval, maximálně klikne na to trapný tlačítko Líbí se mi. A fotoalba si nejspíš smažu, fotky teď nahrávám na deviantart.com Je to tam lepší. Lidé ti komentují fotky a myslí to upřímně. A pokud vás moje fotky opravdu zajímají, tak je najdete ZDE. Což mě mimochodem přivádí k tomu, že 7.března budu mít v Městské knihovně svojí vlastní fotovýstavu! Ještě sice nemám vybraný všechny fotky, ale o některých už vím.
Jo, a v pondělí a úterý se účastním Konverzační soutěže v AJ, tak mi prosím držte palce! Dva roky po sobě (v šestý a sedmý) jsem se umístila na druhém místě, minulý rok na žádném a tenhle rok bych tu soutěž ráda vyhrála.
Už vám nemám co napsat.
Mějte se hezky.

Návrat do stereotypu.

8. ledna 2011 v 13:19 | DayDreamer |  deníček
ZDRAVÍM. ^^
Tak jsem se vám vrátila z nejhezčích vánočních prázdnin jaké jsem kdy zažila. Kdyby to šlo, tak bych si pobyt v Rusku prodloužila tak o týden o dva. Počasí bylo překrásné, všude hafo sněhu, který příjemně křupal pod nohama, teplota -12°C, ale nebylo to zas tak hrozný. Chodili jsme do divadel, na brusliště, nakupovat, fotit do centra Petrohradu - prostě všechno možný! Nejvíc se mi asi líbil muzikál "Oliver!" - krásná hudba, skvělé písničky a bezvadní herci! Na tomto muzikále jsme byli dvakrát a podruhé jsme se sestrou dokonce předali hercům květiny s psaníčky, protože se nám moc zalíbilo, jak hráli své role, a, pšt!, podruhé jsem i natáčela na video, což se nesmělo:D Nikdo si mě nevšiml, takže všechno OK.
Jo, a prý jsme se se ségrou zalíbili dvěma klukům, kteří nás dovezli na letiště - jo, letěla jsem letadlem! Sice podruhý, ale první let si nepamatuju, jelikož mi tehdy byly 3 roky - a v létě přijedou k babičce na chatu a budou nás vozit kam se nám zachce. To mi udělalo radost, protože tady v Česku si mě nikdo nevšímá.
Fotek jsem nafotila dost, přesněji 1130. Pár jich sem nahraju, vám pro radost.
Včera už jsem šla do školy, bohužel. Bylo to pro mě celkem nezvyklý, protože víc než dva týdny jsem mluvila jenom rusky, a teď všude slyším češtinu:D A hned jsem dostala pětku ze stojky, dvojku za hvězdu, jedničku z driblingu kolem kuželů, dvě jedničky z přírodopisu a dvojku z pololetky z němčiny - nejlepší práce ze třídy. V pondělí píšeme pololetní práci z matematiky a máme laborky z chemie. Opravdu se moc těším, teda! Ještě si musím dopsat sešity, vybalit zbytek věcí a zítra v jedenáct ráno na doučování.
Užívejte si víkendu, u nás momentálně svítí sluníčko.
DayDreamer.