Únor 2011

Kadeřnice jsou levý!

25. února 2011 v 8:08 | DayDreamer |  deníček
A jako vždy na to doplácím já:D Nevim, proč jsem dala smějícího se smajla, když to vůbec není k smíchu. Kvůli kadeřnici z chodovského kadeřnictví Casanova teď mám křivou ofinu. Na jedný straně je jí víc, na druhý míň a veprostřed je to snad nejhorší! Dneska zkusíme s mamkou někam zajít, kde by mi to napravili, což znamená, že budu mít ofinu nad obočím, skvělý! Nesnášim, když jí mám kratší, protože pak vypadám divně.
Asi se divíte, proč píšu tak brzy a ještě nejsem ve škole, i když za pět minut začíná první hodina? Jsem doma (zatím) a včera jsem taky byla. Ne, že bych se ulejvala, ale včera jsme s tátou od půl devátý do půl druhý tiskli fotografie (a to nám toho ještě pěkný kus chybí) a dneska jedu k doktorce a potom ke kosmetičce na obočí. Jo, ulejvám se!:D ale co, jednou za pololetí snad můžu, ne?!
Včera jsem dočetla knížku od Johna Boynea "The Boy in the Striped Pyjamas", četla jsem to v ruštině. Je to hodně dobrá knížka, i když nevím, zda některé z vás zaujme, je totiž o druhé světové válce a o koncentračních táborech pro Židy. A je psaná z pohledu devítiletého chlapce Bruna. Vřele doporučuji!
Počasí se zbláznilo: svítí sluníčko a je mínus deset. Když se kouknu z okna, tak mě sluneční paprsky šimrají na tváři a myslím si, že už je jaro, a ona je pořád zima. Milé Jaro, prosím, přijďte k nám na tříměsíční návštěvu, prosím!
Máme tu změny, co se týče blogu.cz. Zmodernizované psaní článků!:D I když zatím se mi to moc nezamlouvá, nejde mi sem totiž vložit obrázek!
Přihlášky na střední školy jsem s mamkou vyplnila už v úterý, jenže náš hodný pan učitel nám neřekl, že nemáme psát do osmého ročníku přírodopis, ale člověk a ochrana zdraví! Taková blbost! To si pak středoškolští ředitelé a ředitelky řeknou, že jsem v osmičce neměla přírodopis, ale nějakou ekologii! Takže jsem je samozřejmě musela přepsat - měla jsem míň práce a platila jsem za novou přihlášku pouze pět korun, jelikož si podávám přihlášky jen dvě - Gymnázium Zatlanka s jazykovým zaměřením, Praha a Cestovní ruch, Karlovy Vary. Přeju si, aby mi vyšla ta Praha a naštěstí se tam píšou jenom obecné studijní předpoklady, tak snad to zvládnu!
A co vy? Už jste podali přihlášky?

Jako bych psala včera II.

20. února 2011 v 16:41 | DayDreamer |  deníček
Dostala jsem zas náladu na psaní.
Prakticky hned potom, co jsem vám stručně popsala minulý týden nám přestala fungovat televize. Mrzí mě to (a nejen mě, nesmím zapomenout na televizního maniaka naší rodiny = ségra), i když se stařičké Mitsubishi musí nechat, že nám byla opravdu věrná, a to celých dvanáct let! A jediná dobrá věc na tom je, že konečně budeme mít plazmovou televizi, i když ta naše se mi i líbila, byla (a pořád je) taková retro. A taky je pravda, že nejenom televize, ale už i šestnáctiletý vysavač nám nejspíš za chvilinku odslouží - když je zaplý, vydavá takový divný zvuky a nemyslím tím ten rámus, který vydává každý vysavač. Ale nesmíme zapomenout na ten nejstarší model Motoroly, kterému se říká mobilní telefon!
Něco k absolventské práci - na danou chvíli dokonce lituju toho, že jsem se o tu práci přihlásila! Je s tím tolik práce (zatím sice moc ne), a to mě ještě čekaj přijímačky. Bože. Pravda ale je, že pokud předvedu brilatní výsledek, mám možnost vyhrát peněžní cenu, ale o tom silně pochybuju.
Včera večer jsme začli předělávat komplet celou práci co se týče výstavy. Byla jsem naštvaná, to jo, ale teď jsem dokonce ráda, že táta prohlásil, že fotky, se kterými jsme pracovali nejsou mé nejlepší. Díky. Takže mám na dodělání zbytek dnešního večera a zítra je dáme vyvolat, ou jé.
Zítra píšeme test z matiky na slovní úlohy se soustavami rovnic. Celkem to umi, tak snad mi to dopadne dobře.
Jo, v pondělí nám přišli třídní trika s vyobrazením našeho třídního(fuj). Moc se mi nelíbí, ale co nadělám. Alespoň mám nějaký to tričko na doma, u kterýho mi nebude vadit, že ho ušpinim:D A snad zítra příjdou i kraťasy, spolužák, co to organizuje už nám je sliboval před prázdninama a teď za ně chce ještě doplatek dvacet korun. Nevim nevim, co z toho vyleze.
Tak a teď už se pustím do těch fotek, mějte se hezky.

Jako bych psala včera.

18. února 2011 v 15:44 | DayDreamer |  deníček
Jenže nepsala. Píšu po šesti dnech, ale tenhle týden uběhl fakt rychle, i přesto, že Klára nebyla ve škole.
Jak jsem předpokládala - na Valentýna jsem dostala velký h. Ale ségra, ta by se mohla chlubit (ale nechlubí), tím, že dostala přáníčko od šestnáctiletýho kluka, ha.
Už umim skoro všechny písničky z toho Olivera! Jsem závislák. A dokonce se učim i taneční choreografie! :D
Ve škole jsme psali několik testů - chemie, příroďák (fuj, mám mínus devět bodů, skvělé!), čeština a na tělák nacvičujeme akrobatickou sestavu, taky supr. Nejsem žádná gymnastka, natož akrobat!
Tenhle víkend musim (!!!) dodělat všechno k tý výstavě a už dát vyvolat fotografie. I tak mám pořádnej skluz.
Nějak ani nemám chuť nic psát, promiňte. Snad někdy příště, pa.

už to tak bude

13. února 2011 v 13:18 | DayDreamer |  deníček

Tak zítra máme Valentýna. Jupí, fakt. Asi jako většina náctiletých puberťaček i já jsem opakovaně na Valentýna sama. Poprvý (a nejspíš naposled) jsem dostala valentýnský dáreček v pátý třídě od spolužáka - byla to bonboniéra ve tvaru srdíčka. Ach. A závidim těm holkám, které dostávají na čtrnáctého února různá psaníčka, bonbóny, plyšové medvídky, pusinky a pozvání na rande, zatímco já jsem odsouzena sedět doma na zadku a mít depresivní náladu kvůli tomu, že mě nikdo nemá rád a bla bla bla.
Dneska je poslední den jarních prázdnin a jak už jsem předpokládala - pár věcí jsem nestihla. No jo, to mám za to, že jsem se po večerech dívala na komedie spolu s tátou a sestrou a smála se až jsem se popadala za břicho, to mám za to, že jsem si místo šprtání četla Gossip Girl a záviděla všem těm vymyšleným rozmazleným holkám, to mám za to, že jsem se prostě půlku prázdnin proflákala, tak! No a co, stejně už je druhý pololetí:D (sranda)
A za hodinku dorazí domů maminka! Ten týden bez ní utekl tak rychle, že se mi po ní ani nezastesklo (jsem to ale nevděčná a zlá dcera).
Jo, a zase sněží.

Praha, fotografie a ... nestíhám!

11. února 2011 v 8:28 | DayDreamer |  deníček
Jak už jsem psala, předevčírem jsme jeli do Prahy za bráchou a jeho rodinou. Zatím jsou tři, ale prozradil nám, že Jana (jeho manželka a moje nevímkdo) čeká další miminko. Dřív jsem malý děti moc nemusela, asi proto, že moje sestřenice dokáže bejt fakt hrozná. Ale teď, když jsem poznala Evičku (ta neteř), tak je to jiný. Ale vše popořádku!
Vstali jsme v šest a v sedm deset nám jel autobus do Karlových Varů, kde jsme přestoupili na bus do Prahy. Celou dobu mi svítilo sluníčko přímo do očí, ale podařilo se mi několikrát usnout a několikrát se vzbudit - znáte to, podřimování se tomu říká! Do hlavního města jsme dorazili v deset patnáct, sedli do tramvaje číslo devět, vystoupili na Vápence a hurá za příbuznýma! Evička nás přivítala dobře, ale zpočátku se schovávala za maminku. Najedli jsme se a po chvíli vyrazili na dlouhou procházku.
Prošli jsme vítkovským parkem a sešli dolů k Florenci a došli na Staromák, odkud jsme vyšli na nábřeží. Nakrmili jsme labutě a Evička si dala spolu s nima - tím mám na mysli, že jedla rohlíky místo toho, aby je házela labutím. Nafotila jsem hodně fotek a v záři zapadajícího sluníčka jsme se pomalinku vraceli zpátky, když v tom kolem mě prošla povědomá dívka. Myslela jsem si, že je to ta, co si myslím, koukli jsme se na sebe a ani jedna z nás nepozdravila. Fajn, řekla jsem si, asi jsem se spletla, když v tom slyším "Oli?" Otočila jsem se a zjistila, že přece jenom je to ona - Arina! Známe se jen z blogu a facebooku. Fakt drsný! Hlavně, že jsem při cestě do Prahy myslela na to, že tam bydlí! Táta nás spolu vyfotil a pak jsme se rozloučili a šli dál.
Ještě cvhíli jsme pak pobyli doma u bráchy a potom jsme se vydali zpět na Florenc, tam nasedli na žlutý Student Agency a ve Varech přestoupili na minibus do Chodova. A jakmile jsme přišli domů, vypli jsme a usli.

Vysněné pokoje

8. února 2011 v 9:10 | DayDreamer |  zábava
Nejsou moc luxusní, ale útulný - proto se mi tolik líbí!

Raz, dva, tři.

6. února 2011 v 14:01 | DayDreamer |  deníček
Už tři dny máme prázdniny a už tři dny je mamka pryč. Dneska jsme jí volali, abychom jí popřáli hodně štěstí na koncertu, který dneska má. Řekla nám, že bratranec uložil na CD námi natočená videa z muzikálu Oliver!, na kterém jsme byli v lednu. Vím, nesmělo se fotit ani nahrávat, ale když mě nechytli...(:D)
Dneska ráno jsem si po snídani chvíli četla a potom jsem se rozhodla, že si zacvičím. A už jako fakt budu cvičit! (jasně, furt to řikám) Alespoň dvacet minut denně. A jíst zdravěji. I když bude velmi obtížné se zbavit těch dobrých koblížků, sušenek a já nevím čeho ještě. Ale pro krásu se musí trpět, že. Zvlášť když denodenně chodím na weheartit.com a pokaždý závidim těm krásným slečnám na fotkách, jak jsou štíhlé, jaké mají nádherné a stylové oblečení a jak jsou hezké.
photo
Taky jsem dneska odvedla dobrý kus práce! Vypočítala jsem všechny příklady z matematiky, které mi šly a zbytek mi zítra vysvětlí doučovatelka, ke které jdu v půl jedenáctý a hned po ní jedu k zubařovi. A včera jsem si dodělala tabulky a výpisky na přírodopis a zeměpis, takže se můžu vrhnout do učení se na testy, jupí.
Všimla jsem si dost zajímavého faktu, a sice, že pokaždý když čtu Super Drbnu, tak mi každý díl vychází hezky přesně do stejného ročního období, jako je v knize. Příklad: teď je únor a v knížce taky. Divný? Jo!
A dneska ještě musím uklidit "jádro" = koupelna a kuchyň. Sestře jsem s radostí přenechala všecky ostatní pokoje, jelikož bych jí teda chtěla vidět, jak drhne vanu, umyvadla, sporák, dlaždičky a vytírá prach z nepoužívaných šampónů a krémů, kterých máme v koupelně hafo. Což mě přivádí k myšlence, že všechno nepoužívaný z koupelny jednoduše vyhodím.
Už vás asi nudím, co. Tak já jdu.

Frň.

3. února 2011 v 17:21 | DayDreamer |  deníček
Jak těžké někdy bývá vymyslet titulek, že.
Ták, a začaly nám pololetní a jarní prázdniny, konečně! Tenhle týden se nic moc nedělo. Včera mě po příchodu doma bolela hlava, nepomohly mi ani dva ibalgíny, a tak jsem na žádný doučování z matematiky nešla a zůstala raději v posteli s hrnkem čaje a knížkou "Crystal", která se mi zdá jako opravdu divná blbinka a to jsem si přečetla teprve dvě kapitoly. Nevím, možná se mílím...
Dneska jsem si v knihovně půjčila "Všecky krásy světa" od Jaroslava Seiferta, protože mi tuto knihu doporučila paní profesorka, které posílám kapitoly "Melody Soulové" a ona mi je kontroluje. Prý v téhle knížce najdu inspiraci.
photo
Na prázdniny nám zadali celkem dost úkolů na to, že to jsou prázdniny - příklady na soustavy lineárních rovnic se dvěma neznámými ve jmenovateli a k tomu cvičný test z přijímaček; z češtiny se naučit libovolnou báseň z čítanky; na fyziku si máme připravit referáty na téma, které jsme si vybrali (dálkové ovládání); němčina - překlad a cvičení na pracovním listu; zeměpis - výpisky; přirodopis - obrázky a tabulka. Super.
Jo, dozvěděla jsem se, že v tý anglický konverzační soutěži mi třetí místo uniklo o pouhý jeden bod! To dokáže hodně naštvat.
Máte teď taky prázdniny, nebo je budete mít pozdějš?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.2.2011 8:53
Tohle jsem vám zapomněla sdělit! Dneska v šest ráno nám maminka odjela do Ruska a nechala mě, sestru a tatínka na pospas osudu. A vrátí se třináctýho.